Student Council

STUDENT COUNCIL -SENIOR

S.NO POST NAME CLASS SECTION
1 COUNCIL  HEAD BOY PAARTH PANDE XII A
2 COUNCIL HEAD GIRL PRANVI PRABHAKARAN XII E
3 HEAD BOY VARAD MAHASHABDE XI A
4 HEAD GIRL GAYATRI SAMAL XI B
5 DISCIPLINE INCHARGE(BOY) JAYANT KUMAR XI A
6 DISCIPLINE INCHARGE(GIRL) SHAKSHI DAGAR XI A
7 CULTURAL INCHARGE(BOY) YATHARTH FOTEDAR XI C
8 CULTURAL INCHARGE(GIRL) GAYATRI SHANKAR XI E
9 SPORTS INCHARGE(BOY) ADIT VERMA XI A
10 SPORTS INCHARGE(GIRL) AISHWARYA KANWAL XI B
11 STUDENT WELFARE IN CHARGE (BOY) RISHIT RAINA XI D
12 STUDENT WELFARE IN CHARGE(GIRL) JYOTI KUMARI XI A
13 ENGLISH EDITOR (BOY) JYOTIRISH BISWAS XI D
14 ENGLISH EDITOR (GIRL) SIMRAN DASH XI B
15 ENGLISH EDITOR NAVYA RAINA IX D
16 HINDI EDITOR (BOY) HITESH KUMAR IX C
17 HINDI EDITOR (GIRL) PRIYANKA IX A

STUDENT COUNCIL – MIDDLE SCHOOL

S.NO POST NAME  CLASS SECTION
1 HEAD BOY PRINCE YADAV VIII D
2 HEAD GIRL SAMAKSHA PRABHAKARAN VIII C
3 VICE HEAD BOY VIRAAJ. G. JAIN VII D
4 VICE HEAD GIRL SARIKA CHOUDHARY VII B
5 DISCIPLINE IN CHARGE(BOY) HARSH SHARMA VIII B
6 DISCIPLINE IN CHARGE(GIRL) SAESHA CHUGH VIII C
7 CULTURAL IN CHARGE(BOY) SHRIKANT SHANKAR VII B
8 CULTURAL IN CHARGE(GIRL) VAIDAHEE CHAUDHARY VIII C
9 SPORTS IN CHARGE(BOY) HARSH SRIVASTAVA VIII C
10 SPORTS IN CHARGE(GIRL) RIYA DEVI VIII E
11 ENGLISH EDITOR (BOY) PRANAV SHARMA VII C
12 ENGLISH EDITOR (GIRL) MAHUA  SHARMA VII D
13 HINDI EDITOR (BOY) ISHAN JHA VII F
14 HINDI EDITOR (GIRL) SAKSHI MAHENDRA PATIL VII C
15 SANSKRIT EDITOR (BOY) AAYUSH TIWARI VIII C
16 SANSKRIT EDITOR (GIRL) VANSHIKHA DHYANI VIII D
17 GERMAN EDITOR (BOY) NIRVAN NILAV BHAGABATI VIII C
18 GERMAN EDITOR (GIRL) BIPSA SARKAR VIII A

HOUSE APPOINTEES – ASHOKA HOUSE

S.NO POST NAME CLASS SECTION
1 HOUSE CAPTAIN (BOY) TARUN  ADHIKARI XI A
2 HOUSE CAPTAIN (GIRL) NISHTHA  WADHWA XI B
3 VICE-HOUSE CAPTAIN (BOY) PRANAV ATHREYA IX C
4 VICE-HOUSE CAPTAIN (GIRL) SHIKHA MISHRA IX D
5 DISCIPLINE IN CHARGE (BOY) SURYA PRATAP SINGH XI A
6 DISCIPLINE IN CHARGE (GIRL) MAITREYEE  CHAUHAN IX D
7 CULTURAL IN CHARGE (BOY) MADHAV SHREE RAM IX D
8 CULTURAL IN CHARGE (GIRL) HIYA PANDEY IX A
9 SPORTS IN CHARGE (BOY) ARUN BISHT IX F
10 SPORTS IN CHARGE (GIRL) MEGHA DEVRANI IX F
11 CLASS COORDINATOR (BOY) SHAURYA  KADYAN VI E
12 CLASS COORDINATOR (GIRL) NAVDEEP KAUR VI C
13 CLASS COORDINATOR (BOY) KRISH SINGH RAWAT VII A
14 CLASS COORDINATOR (GIRL) SARWAR KAUR VII D
15 CLASS COORDINATOR (BOY) NIELLOTHPAL  ATRE VIII D
16 CLASS COORDINATOR (GIRL) PARINEETA RANA VIII C
17 CLASS COORDINATOR (BOY) VINAY YADAV IX D
18 CLASS COORDINATOR (GIRL) RIYA RAGHAV IX A
19 CLASS COORDINATOR (BOY) VIVEK KASHNIYAL X D
20 CLASS COORDINATOR (GIRL) DEEPA KUMARI X D

HOUSE APPOINTEES – BUDDHA HOUSE

S.NO POST NAME CLASS SECTION
1 HOUSE CAPTAIN (BOY) KUNAL ATTRI XI B
2 HOUSE CAPTAIN (GIRL) MANITA KUNDU XI B
3 VICE-HOUSE CAPTAIN (BOY) AKSH PATHAK IX C
4 VICE-HOUSE CAPTAIN (GIRL) KHUSHI CHAUDHARY IX D
5 DISCIPLINE IN CHARGE (BOY) ATHARV KADAM IX E
6 DISCIPLINE IN CHARGE (GIRL) KASHISH IX F
7 CULTURAL IN CHARGE (BOY) PETER RAJ IX D
8 CULTURAL IN CHARGE (GIRL) NIKHAR SHARMA IX A
9 SPORTS IN CHARGE (BOY) ANMOLPREET SINGH IX E
10 SPORTS IN CHARGE (GIRL) AYISHA TABASSUM IX B
11 CLASS COORDINATOR (BOY) ISHAAN SHARMA VI C
12 CLASS COORDINATOR (GIRL) KAJAL VI E
13 CLASS COORDINATOR (BOY) SHAKTI SINGH VII B
14 CLASS COORDINATOR (GIRL) ADITI VII F
15 CLASS COORDINATOR (BOY) HARSH KHATRI VIII E
16 CLASS COORDINATOR (GIRL) PRACHI  KULKARNI VIII B
17 CLASS COORDINATOR (BOY) AADITYA IX C
18 CLASS COORDINATOR (GIRL) SANDHYA TIWARI IX B
19 CLASS COORDINATOR (BOY) AMAN GANGWAR X D
20 CLASS COORDINATOR (GIRL) AAKRITI SHARMA X D

HOUSE APPOINTEES – CHANAKYA HOUSE

S.NO POST NAME CLASS SECTION
1 HOUSE CAPTAIN(BOY) VANSH MANHAS XI D
2 HOUSE CAPTAIN(GIRL) SHRUTI CHAUHAN XI B
3 VICE-HOUSE CAPTAIN(BOY) ARIN SINGH XI A
4 VICE – HOUSE CAPTAIN(GIRL) SIMRAN RAWAT IX C
5 DISCIPLINE IN CHARGE(BOY) YASH BHATNAGAR IX A
6 DISCIPLINE IN CHARGE(GIRL) SHUMAILA IX E
7 CULTURAL IN CHARGE(BOY) JOY CHAUDHARY IX C
8 CULTURAL IN CHARGE(GIRL) SWATI MAHAR IX D
9 SPORTS IN CHARGE(BOY) KARTHIK PANWAR IX E
10 SPORTS IN CHARGE(GIRL) JYOTI UPADHYAY IX F
11 CLASS COORDINATOR (BOY) SUMIT KUMAR VI D
12 CLASS COORDINATOR (GIRL) SAANVI GOSWAMI VI E
13 CLASS COORDINATOR (BOY) K M S ATHARAV KUMAR VII D
14 CLASS COORDINATOR (GIRL) NIRMITI SUTAR VII D
15 CLASS COORDINATOR (BOY) DIVJOT SINGH VIII D
16 CLASS COORDINATOR (GIRL) SANYA AGARWAL VIII A
17 CLASS COORDINATOR (BOY) AAYUSH KUMAR IX C
18 CLASS COORDINATOR (GIRL) SANJANA YADAV IX C
19 CLASS COORDINATOR (BOY) ARIJIT AWASTHI X E
20 CLASS COORDINATOR (GIRL) YOGEETA X C

HOUSE APPOINTEES – DRONACHARYA HOUSE

S.NO POST NAME CLASS SECTION
1 HOUSE CAPTAIN(BOY) ROHIT DABAAS XI D
2 HOUSE CAPTAIN(GIRL) AAYUSHI NAIN XI B
3 VICE HOUSE CAPTAIN (BOY) AAYUSH BAKSHI IX C
4 VICE HOUSE CAPTAIN (GIRL) APANVI SRIVASTAVA IX C
5 DISCIPLINE INCHARGE(BOY) ADDITYA AKASH MISHRA XI C
6 DISCIPLINE INCHARGE(GIRL) SHALINI RAI XI E
7 CULTURAL INCHARGE(BOY) AYUSH KUMAR IX A
8 CULTURAL INCHARGE(GIRL) SHREYA GUPTA IX D
9 SPORTS INCHARGE(BOY) KUNAL RAGHAV IX E
10 SPORTS INCHARGE(GIRL) DEVANSHI XI D
11 CLASS COORDINATOR (BOY) ARMAAN UPADHYAY VI E
12 CLASS COORDINATOR (GIRL) DIVYA SHARMA VI D
13 CLASS COORDINATOR (BOY) ANUBHAV BANSLA VII A
14 CLASS COORDINATOR (GIRL) PRIYA KORANGA VII B
15 CLASS COORDINATOR (BOY) KHAZA VIII C
16 CLASS COORDINATOR (GIRL) JASREEN KAUR VIII C
17 CLASS COORDINATOR (BOY) TANAY THAKUR IX D
18 CLASS COORDINATOR (GIRL) SHREYA VEDWAL IX C
19 CLASS COORDINATOR (BOY) J. VIGNESH PANDI X B
20 CLASS COORDINATOR (GIRL) DIPIKA X E